preloader
Osiedle Mirków, jak wiele innych stron internetowych używa plików COOKIES. Pozwala to nam, na ulepszanie strony, dzięki bezpiecznemu zapamiętywaniu i przechowywaniu wiedzy o tym, jak z niej korzystasz. Pliki nie zawierają żadnych poufnych informacji. Polityka Cookies

Otoczenie

Gmina Długołęka, położona jest wśród malowniczych lasów, pełnych ryb stawów oraz wielowiekowych zabytków. Stanowi wyjątkowo atrakcyjne miejsce, dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Najbliższa okolica, obfituje w liczne atrakcje turystyczne.

Do najciekawszych można zaliczyć: Pałac Sybilli wraz z otaczającym go parkiem oraz słynnymi stawami hodowlanymi w miejscowości Szczodre, które przyciągają zarówno pięknem jak i obfitością w ryby. Odrestaurowany XVIII wieczny Pałac w Borowej, który aktualnie służy jako centrum konferencyjno-hotelowe a także szereg obiektów sakralnych.

Dla wszystkich lubiących czynny wypoczynek, gmina Długołęka wytyczyła blisko 100 km tras rowerowych o różnym współczynniku trudności, które na pewno zadowolą każdego miłośnika dwóch kółek.

Niewątpliwie bezkonkurencyjną ofertą gminy, są liczne kluby jeździeckie. Nie bez przyczyny Gmina Długołęka nazywana jest „jeździecką stolicą powiatu”, ponieważ na jej terenie znajduje się aż 9 ośrodków jeździeckich , w tym 5 klubów. Kilka z nich odniosło sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Na zakończenie warto wspomnieć o fantastycznym miejscu wypoczynku i zabawy przede wszystkim dla naszych pociech , jakim jest “Sielska Dolina” w miejscowości Kiełczów. Znajdziemy tam szereg atrakcji min. mini zoo, staw hodowlany , ogromny plac zabaw dla dzieci a także restauracje i inne atrakcje. Również dla wszystkich “małych i dużych” proponujemy odwiedzić rewelacyjny Park Linowy “Sherwood” w miejscowości Wilczyce.

Z pewnością na brak atrakcji w gminie nie można narzekać.