preloader
Osiedle Mirków, jak wiele innych stron internetowych używa plików COOKIES. Pozwala to nam, na ulepszanie strony, dzięki bezpiecznemu zapamiętywaniu i przechowywaniu wiedzy o tym, jak z niej korzystasz. Pliki nie zawierają żadnych poufnych informacji. Polityka Cookies
Jesteś w: Osiedle Mirków / Lokalizacja

Lokalizacja

Osiedle Mirków położone jest na północno-zachodniej granicy Wrocławia w miejscowości Mirków przy ul. Azaliowej, wśród kameralnej, nowoczesnej niskiej zabudowy.

Ogromną zaletą Osiedla Mirków jest doskonała komunikacja, pomiędzy centrum Wrocławia, jak i po otwarciu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz łącznika pomiędzy obecną drogą krajową nr 8 a obwodnicą, także z południem Wrocławia, autostradą A4 oraz portem lotniczym Wrocław-Strachowice i innymi miastami. Przez miejscowość Mirków przebiega także droga krajowa nr 8, która aktualnie została poprowadzona w standardzie drogi ekspresowej nowym szlakiem położonym na północ od obecnego i łączy obwodnicę Wrocławia i obwodnicę Oleśnicy.

Dojazd do centrum Wrocławia:

1) Samochodem – czas dojazdu ok. 15 min

2) Autobusem: nr 904 i 914

3) Pociągiem – Szybka Kolej Miejska.

W samej gminie Długołęka znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz liceum, banki, urzędy pocztowe, ośrodek zdrowia NFZ.

W pobliżu “Osiedla Mirków” znajdują się centra handlowe: CH Korona, Centrum Hurtowe Selgros, Dyskont „Biedronka” oraz bardziej oddalone: Galeria Grunwaldzka i Galeria Dominikańska, a szybki dojazd do centrum Wrocławia umożliwia łatwy dostęp do szerokiej oferty kulturalnej i rozrywkowej miasta.